Dysport

V našej ambulancii realizujeme aplikáciu botulotixinu DYSPORT na jednotlivé časti tváre.
DYSPORT alebo BOTOX sú komerčné názvy pre botulotoxín – je to neurotoxín produkovaný anaeróbnymi baktériami Clostridium botulinum.
Botulotoxín používame na zmiernenie vrások na tvári, ktoré sú spôsobené v podstatnej miere mimickou aktivitou pod nimi ležiacich svalov. Preto môžu byť zmiernené uvoľnením, paralýzou týchto svalov. Paralýza svalov, ktorých aktivita a napätie spôsobujú vrásky na koži nad nimi, je cieľom aplikácie botulotoxínu v estetických indikáciach.
Roztok (botulotoxín) je aplikovaný do svalu vo veľmi nízkej koncentrácii, malom množstve a veľmi jemnou ihlou. Po injekcii by ste mali zotrvať vo vzpriamenej polohe, aspoň v sede nasledujúce štyri hodiny a nemasírovať, nedotýkať sa miest vpichov nasledujúcich dvanásť hodín. Naopak, môžete pomôcť výslednému efektu aktívnym používaním mimických svalov v miestach vpichov.
Efekt zákroku sa začne objavovať medzi štvrtým až siedmym dňom po ňom, plne rozvinutý výsledok je viditeľný o dva týždne. Jedna alebo dve aplikácie sú zvyčajne potrebné na dosiahnutie žiadúceho efektu. 
Nežiadúce účinky sú zriedkavé. Najčastejší je mierny hematóm okolo miesta vpichu. Objavuje sa u troch až desiatich percent pacientov a trvá niekoľko dní. Môže dôjsť k relaxácii okolitých svalov, ktoré pretrváva niekoľko týždňov. Veľmi zriedkavo nemusí botulotoxín zaúčinkovať vôbec.
Na jednu partiu sa spotrebuje 60 jednotiek prípravku DYSPORT. Cena za jednu partiu je 100 EUR.

Partia 1 Partia 2 Partia 3
5 ml xx € xx € xx €
100 ml xx € xx € xx €
150 ml xx € xx € xx €

Kontaktný formulár

Objednaj sa tu:

Nájdeš nás tu:

Starohájska 2
Pavilón A
Prízemie, dvere č. 3
Poliklinika Družba, Trnava

mobil: 0903 847 311
mail: ambulancia@kramar.sk